Помогите составить 11 предложений начинающие которые Who,How much many,When,Why,Whot kind of,What colour

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Who is this girl? When is your birthday? why you keep the letter in your album? what color are your eyes? what kind of films do you like to watch? how much is the cat? how many is the water? Why you go home early? What color is this paper? Who is your PT teacher? why you bought a new car?