Помогите составить 4 предложения по английскому языку и к этим предложеням ответ.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Why does you help him? Because he my brother.   Why you sad? Because bad weather.  Does you happy! ? No I am sad. Who this girl? She is Ira
Гость
Why? Because! What is you name? My name is .......... What day is it today? Today is 18 Junuary Do you speak English? Yes, I do