Помогите составить 5 типов вопросов по английскому языку к каждоу предложению:) (общий,специальный,альтернативный,разделительный,вопрос к подлежащему) Предложения ниже: 1. The humanities offer clues but never a complete answe...

Помогите составить 5 типов вопросов по английскому языку к каждоу предложению:) (общий,специальный,альтернативный,разделительный,вопрос к подлежащему) Предложения ниже: 1. The humanities offer clues but never a complete answer. 2. Scholars working in the humanities are sometimes described as humanists.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. общий  Do the humanities offer clues but never a complete answer? специальный What do the humanities offer? альтернативный Do the humanities offer clues or a complete answer? разделительный The humanities offer clues but never a complete answer, don't they? вопрос к подлежащему Who offers clues but never a complete answer? 2. общий Ar scholars working in the humanities sometimes described as humanists? специальный How are scholars working in the humanities sometimes described? альтернативный Scholars working in the humanities are sometimes described as humanists or as technicians? разделительный Scholars working in the humanities are sometimes described as humanists, aren't they? вопрос к подлежащему Who are sometimes described as humanists?