Помогите составить предложение с словами  :                                                 It                                        is\are worth                               visiting The film                                 ...

Помогите составить предложение с словами  :                                                 It                                        is\are worth                               visiting The film                                                                               reading the books                                                                             eating the cartoons                                                                         seeing the museum                                                                         translating the text                                                                                listening the music the cakes Помогите срочно!! нужно составить со всеми словами слева сущ по середине нужно выбрать вариант а с права соединить.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It is worth visiting. The film is worth seeing. The books are worth reading. The cartoons are worth seeing. The museum is worth visiting. The text is worth reading The music is worth listening. The cakes are worth eating.