Помогите составить предложение со словами 'авіятранспорт' і 'сенакос' на белорусской мове

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нягледзячы на шматлікія навіны аб авіякатастрофах, падарожнічаць авіятранспартам бяспечней за ўсё. Летам засушыла, таму сенакос у гэтым годзе пачаўся позна. Или, если надо оба слова в одном предложении, то так:  Каб дапамагчы калгаснікам з сенакосам, у вёску авіятранспартам вылецела група студэнтаў.