Помогите составить предложение wearing\he\is\blue\a\coat\. he\wearing\is\black\jacket\a\? you\would\a\pair\gloves\of\like\? am\i\a\skirt\short\wearing\. wearing\are\they\hats\? teacher\our\green\wearing\blouse\is\a\.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is wearing in a blue coat. Is he wearing a black jacket? What pair of gloves would you like? I am wearing a short skirt. Are they wearing hats? Our teacher is wearing a green blouse.