Помогите составить предложения вот пример People can wear schorts and sandals on the beach in summer.а вот с

Помогите составить предложения вот пример People can wear schorts and sandals on the beach in summer.а вот слова 1)gloves,raincoats,boots 2)suits,white shirts,ties 3)slippers,dressing gowns,nighties 4)jeans,leggings,trainers 5)skirts, blouses,dresses ПОЖАЛУЙСТА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)When it is rainy and cold you need to wear boots glives and raincoat