Помогите составить предложения очень нужно. Заранее огромное спасибо Complete the sentences so that six are true for you and two are false. 1.I wish I hadn`t... 2.When I get home,I`d better... 3.i should be... this week. 4.I co...

Помогите составить предложения очень нужно. Заранее огромное спасибо Complete the sentences so that six are true for you and two are false. 1.I wish I hadn`t... 2.When I get home,I`d better... 3.i should be... this week. 4.I could`ve...,but I didn`t. 5.I wish I didn`t have to.. 6.I should`ve... over the weekend. 7.I wish my friends would... 8.I shouldn`t have...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1...........been there. 2........have some hot tea. 3.......at work 4. ......helped her.5. .......tell him the truth. 6.........come. 7.......come to visit me..8......forgotten about her birthday