Помогите составить предложения по английскому языку пожалуйста! Не могу понять...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Paul usually gets up very early The children are playing in the garden My farther works in a bank I am watching a decumentary Our teacher speaks too fast I ride my bike to school every morning Water boils at 100C Boy is crossing in the street You are coughing a lot today They like to visit us on Sundays They live in a very big house Jane and Kate is learning their lessons It's raining heavily