Помогите составить предложения примеро такой: i/paint/a picture/yesterday/ I painted a picture yesterday My friends/visit/me/on Sunday My mum/cook/pizza/yesterday/ I/climb/a tree/on Monady I/talk/to my friends/yesterday

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я составляла только в прошедшем времени. My friends visited me on ( last) Sunday. My mum cooked pizza yesterday. I climbed a tree ( last) on Monday I talked to my friends yesterday