Помогите составить предложения  сказы з двукроп'ем

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Па абапал дароги распрасцираецца вяликая колькасць дрэу: липы, бярозы, асины и дубы.  На тэрыторыи Афрыки жыве тры расы: негроидная, мангалоидная, еураеоидная. Па геаметрыии мы вывучаем розныя геаграфичныя фигуры: круги, квадраты, паралелаграмы и  трапецыи.
Гость
Гляджу: ідуць па дарозе пан з чарнакніжнікам і раптам павярнулі да густога яловага лесу. Грышку пакідаюць сілы: ён выпускае з рк дуду і падае, самлелы, на дол. Ад гэтага крыку прачынаюцца парабкі, бягуць на дапамогу і знаходзяць  яе ў сенцах: яна ляжыць як нежывая.