Помогите составить проект на тему:"My favorite book"(Текст на англ.яз. о книге маленький принц!!!!!!!Пожалуйста оооочень срочно...

Помогите составить проект на тему:"My favorite book"(Текст на англ.яз. о книге маленький принц!!!!!!! Пожалуйста оооочень срочно...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my favorite book is the little Prince. I like this book because it is very interesting , exciting. I love to read this book. I like the little Prince because he is such a kind , funny and cute. I recommend everyone to read this book.