Помогите составить вопросы к этому предложению Mrs. Williams loved flowers and had a small but beautiful garden. (альтернативный, вопросительный,общий и специальный)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did Mrs. Williams love flowers and have a small but beautiful garden? (общий) Did Mrs. Williams or Mrs. Banks love flowers and have a small but beautiful garden? (альтернативный) Mrs. Williams loved flowers and had a small but beautiful garden, didn't she? (Разделительный) Why did Mrs. Williams have a small but beautiful garden?  (Специальный) Who loved flowers and had a small but beautiful garden? (Специальный к подлежащему).