Помогите составить 10 не сложных предложений на английском языке ! В которых должно говориться что можно улучшить в больнице ! Спасибо заранее .
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.One nurse for each sufferer. 2.Multiply ambulance cars. 3.Take in only well educated people. 4.Treatment is for free. 5.Put more trolleys for patients 6.Serve richs and poors equally. 7.Tidy up everywhere. 8.Be absolutely kind to patients 9.Do surgeries for free if it is inevitable to pay up. 10.Rooms must be cosy and comfortable Сделал как смог