Помогите срочно ! Какие советы вы можете дать героям сказок и книг?Составьте предложения ,используя should и shouldn,t. 1) Goldilocks / eat / the / porridge. 2) Pinocchio / tell lies. 3) The Seven Dwarvers / help Snow White. 4)...

Помогите срочно ! Какие советы вы можете дать героям сказок и книг?Составьте предложения ,используя should и shouldn,t. 1) Goldilocks / eat / the / porridge. 2) Pinocchio / tell lies. 3) The Seven Dwarvers / help Snow White. 4) Snow White / eat the apple.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Goldilocks should eat the porridge. Pinocchio shouldn't tell lie. The Seven Dwarvers should help Snow White.  Snow White should eat the apple.