Помогите!!! Срочно нужно!! Пожалуйста) Нужно в каждом предложении выписать сказуемые и указать в каком времени они стоят.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) had  started - past perfect 2)was drinking - past continuous 3) came in - past simple 4) had run - past perfect 5) started - past simple 6) was rough - past simple 7) rocked - past simple 8) was going - past continuous 9) were airliftwed - past simple passive 10) refuelled and went - past simple 11) was ready, happened - past simple 12) hit and sent - past dimple 13) watched, swallowed,sent - past simple 14)leapt - past simple 15) let's get - побудительное предложение 16)yelled - past simple 17) lowered, was able- past simple 18) was - past simple 19) I'm = to be в present simple20) said - past simple 21) were relived - past simple passive 22) were,were - past simple 23) wsw awarded - past simple passive