Помогите срочно пожалуйста !!!! 7 основных предложений Celebrating the New Year with Television Some of my overseas friends asked how I celebrated the turn of the Century in Los Angeles, Here is how I have done it. Don't be su...

Помогите срочно пожалуйста !!!! 7 основных предложений Celebrating the New Year with Television Some of my overseas friends asked how I celebrated the turn of the Century in Los Angeles, Here is how I have done it. Don't be surprised! 1 stayed at home with my family. We had television reports from every major city's celebrations throughout New Year's Eve. We started with Wellington, New Zealand at 4:00 a.m. and moved to Sydney; then Bangkok, Bombay, Moscow (1:00 in the afternoon for us), and on and on to the west. When we were finished with Rome and Paris and Prague at 3:00 and then London at 4:00, we were ready to quit. But we stayed with television until New York had managed to get to the New Year. It was surprising how many people in Los Angeles watched so many celebrations on television that we had no energy left for our own — 3 hours after New York. I myself was in bed and asleep at 10:30. As such, it proved to be a terrific way to celebrate die New Year.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Празднование Нового года с телевидением. Несколько моих зарубежных друзей спросили, как я отметил "Поворот веков" в Лос-Анджелесе, вот как я сделал это. Не удивляйтесь! Я 1 остался дома с моей семьей. У нас были телевизионные репортажи с празднования в каждом крупном городе в канун Нового Года. Мы начали с Веллингтоном, Новая Зеландия в 4:00 утра и переехали в Сидней, затем в Бангкоке, Бомбее, Москве (1:00 во второй половине дня для нас), и дальше, и дальше на запад. Когда мы закончили с Римом, Парижем и Прагой в 3:00 и затем в Лондон в 4:00, мы были готовы бросить. Но мы остались с телевидением до Нью-Йорка удалось дойти до Нового Года. Это было удивительно, как много людей в Лос-Анджелесе смотрело так много праздников по телевидению, что у нас не осталось энергии для нашего собственного — 3 часа после Нью-Йорка. Я сам был в постели и спал в 10:30. Как таковой, это  оказался прекрасный способ отпраздновать уже умирающий Новый Год.