Помогите трансформировать предложения в страдательный залог1. Their suppliers have offered the lowest price and the most favorable terms.2. Many companies are using different mass media for advertising their goods.3. Our firm’s...

Помогите трансформировать предложения в страдательный залог1. Their suppliers have offered the lowest price and the most favorable terms.2. Many companies are using different mass media for advertising their goods.3. Our firm’s advertising men produced new leaflets.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 The lowest price and the most favorable terms have been offered by their suppliers 2 Many mass media are being used for advertising  goods by many companies  3 New leaflets were produced by our firm's advertising men