ПОМОГИТЕ УМОЛЯЮ!! пооожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Nine-the ninth Thirteen-the thirteenth Fifteen-the fifteenth Eighteen-the eighteenth Twenty-the twentieth Twenty nine-the twenty ninth
Гость
Nine  -  the ninth Thirteen  -  the thirteenth  Fifteen  -  the fifteenth. Eighteen  -  the eighteenth. Twenty  -  the twentieth. Twenty nine  -  the twenty ninth. если что перевод: Пятнадцать  -  пятнадцатый. Восемнадцать  -  восемнадцатый. Двадцать  -  двадцатый. Двадцать девять  -  двадцать девятый.