Помогите выполнить задания 1 John … to London next week Выберите один ответ. A. comes B. come C. was coming D. is coming 2. We … a party next Saturday. Выберите один ответ. A. will have B. are going to have 3. What … ...

Помогите выполнить задания 1 John … to London next week Выберите один ответ. A. comes B. come C. was coming D. is coming 2. We … a party next Saturday. Выберите один ответ. A. will have B. are going to have 3. What … this evening? Выберите один ответ. A. are you doing B. will you do 4. If it gets any colder, it … snow. Выберите один ответ. A. will B. is going to 5. Mary … a baby. Выберите один ответ. A. is going to have B. will have 6. Выберите один ответ. A. Where have you goed? B. Where has you gone? C. Where have you gone? 7. Выберите один ответ. A. The lesson has just begun. B. The lesson have just begun. C. The lesson has just began. 8. … to many countries of the world? Выберите один ответ. A. Has Andrea be B. Was Andrea C. Have Andrea been D. Has Andrea been 9. We … our homework yet. Выберите один ответ. A. haven’t finished B. hasn’t finished C. didn’t finish
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) d 2) b 3)a 4)a 5)a 6)c 7) a 8) d 9)a