Помогите. Write sentences in the Passive 3. This plane/use/ already /for /twenty years. 4. Chess /play/ for/ 2000 years row. 5. Our car can (deliver) by my uncle.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3. This plane has already been used for twenty years. 4. Chess is played( has been played) for 2000 years row. 5. Our car can be delivered by my uncle.