Помогите задать вопросы к предложению: I go to school with my frindes every day все возможные вопросы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where do you go with your friends? With whom do you go to school every day?
Гость
Do you go to school with your friends every day?общий When do you go to school with your friends?-специальный Where do you go with your friends?-специальный Who goes to school every day?-вопрос к подлежащему With whom do you go to school every day?специальный I go to school with my friends every day,don't I?-разделительный Do you go to school with your friends every day or every Monday?альтернативный