Помогите задать вопросы на английском,чтобы ответ был к словам: a giraffe, a river, a herd, 100 years.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Which animal has the longest neck ever? ( giraffe) Where can you find some fish when you near the woods?(a river) What shepherd controls? ( a herd) how many years over can live a turtle ? ( 100 years)