Помогите закончить предложение Jane has got a rabbitJane's___________ is ________.It isn't ____________It can ____________It can't____________

Помогите закончить предложение Jane has got a rabbit Jane's___________ is ________. It isn't ____________ It can ____________ It can't____________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Jane's rabbit is grey. It isn't fat. It can jump. It can't swim.
Гость
1)Jane's rabbit is grey. 2)It isn't fat. 3)It can jump. 4)It can't swim