Помогите заполнить пропуски (все слова должны начинаться на букву a) When you grow up you ar

Помогите заполнить пропуски (все слова должны начинаться на букву a) When you grow up you are______ A machine which keeps you call in summer is _____ Somewhere to stub your cigar out in is called _____ A word that means "good looking or pretty" ______
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. When you grow up you are ADULT. 2. A machine which you call in summer is AIR CONDITIONING. 3. Somewhere to stub your cigar out in is called ASHTRAY. 4. A word that means "good looking or pretty" AMIABLE.