Помогите завтра контрольная работа по английскому языку! 1.Поставте глагол в пасивный залог, напишите только форму глагола! 1) Nick ( to send ) to Moscow next week. 2) I ( to ask ) at the lesson yesterday. 3) I ( to give ) very...

Помогите завтра контрольная работа по английскому языку! 1.Поставте глагол в пасивный залог, напишите только форму глагола! 1) Nick ( to send ) to Moscow next week. 2) I ( to ask ) at the lesson yesterday. 3) I ( to give ) very intresting book at the library last Friday. 4) Many houses ( to build ) in our town every year. 5) This work ( to do ) tomorrow. 6) This text ( to translate ) at the last lesson. 7) This trees ( to plant ) last autumn. 8) Many interesting games always ( to play ) at our PT lesson.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
will be sent, was asked, was given, are built, will be done, was translated, were planted, are played