Помогите,пожалуйста :) Нужно вставить : 'm not/ isn't/ aren't/ can't/ haven't/ hasn't/ don't/ doesn't 1. I ... drink coffee. 2. A fox ... climb trees. 3. Jack .. do his morning exercises. 4.They... got a house. 5. I... lazy. ...

Помогите,пожалуйста :) Нужно вставить : 'm not/ isn't/ aren't/ can't/ haven't/ hasn't/ don't/ doesn't 1. I ... drink coffee. 2. A fox ... climb trees. 3. Jack .. do his morning exercises. 4.They... got a house. 5. I... lazy. 6. Hamsters .. big. 7. My parents ,.. like computer games. 8, His aunt ... a shop-assistant.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I don't drink coffee 2) A fox can't climb trees 3) Jack doesn't do his morning exercises 4) They haven't got a house 5) I'm not lazy 6) Hamsters aren't big 7) My parents don't like computer games 8) His aunt isn't a shop-assistant