Помогите,пожалуйста ,ответить на вопросы:1)What is your name? 2)How old are you? 3)Can you sing? 3)Can you dance? 4) can you play chess? 5)Have you got a pet?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)MY NAME IS (ИМЯ);2) I AM (ЧИСЛО);3,4)YES,I CAN\NO, I CAN"T;5)YES, I HAVE\ NO, I HAVEN"T.
Гость
My name is (допустим Полина). I'm (допустим 10) years old. Yes, I can. Yes, I can. Yes, I have a cat