Помогите,пожалуйста,составить(закончить) сочинение на тему "Мой любимый праздник" You know,my favourite celebration is New Year. I love this celebration, because you can by and make different presents. (продолжите его)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Also during this holiday I have a lot of fun with my family. We prefer playing outdoors when everything is covered with snow. It's really amazing! I like making a snowman and having snow fights with my friend. In New Year i also adore delicious food because i like eating tasty food. I think that it's my famourite part of this holiday.