Помогите!пожалуйста:)заранее спасибо 1where is australia situated2 what bodies of water wash theстраница 290 №22 ответить по учебнику1 where is australia situated 2 what bodies of water wash the continent 3 what are the three a...

Помогите!пожалуйста:)заранее спасибо 1where is australia situated2 what bodies of water wash the страница 290 №22 ответить по учебнику1 where is australia situated 2 what bodies of water wash the continent 3 what are the three australian deserts 4 what places in australia are least populated and least developed 5 in what way is australia divided 6 can you name the australian states and territories?what are they 7 which of the states is the leading industrial state 8 in what places of australia are fruit wheat and potatoes grown 9 why do people from the south of the country often spend holidays in the northeast of australia 10 what city is australia has capital?where is it
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
где Австралии situated2 какие органы воды мыть  страница 290 № 22 1 где Австралия расположена  2, что Водоемы стирки континент  3 какие три австралийские пустыни  4 какие места в Австралии наименее заселенный и наименее развитых  5, каким образом это Австралии разделен  6 вы можете назвать австралиец штатов и территорий? каковы они  7, какое из состояний является ведущий индустриальное государство  8, в каких местах Австралии фруктовые пшеница и картофель, выращенные  9 Почему люди с юга страны часто проводят праздники на северо-востоке Австралии  10 то, что город является Австралия капитал? где это