Помогите,разберите предложения She reads a book every evening Специальный,альтернативный,разделительный,общий,вопрос к подлежащему!!! помогите разобрать
Помогите,разберите предложения She reads a book every evening
Специальный,альтернативный,разделительный,общий,вопрос к подлежащему!!! помогите разобрать
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She reads a book every evening 1Who reads a book every evening 2She reads a book every evening,doesn’t she 3Does she read a book every evening 4 Does She read a book or write letters every evening 5What does she do every evening When does she read a book ?