Помоготе сделать транскрипцию. Розныя дзеці жывуць на планеце- белыя,жоўтыя,чорныя дзеці. Розныя дзеці аднолькавы смех. Смех у хвіліны забаў і пацех.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
[ р О з н ы й а   дз' Э ц' і   ж ы в У ц'   н а   п л а н' Э ц' э -  б' Э л ы й а,   ж О ў т ы й а,   ч О р н ы й а   дз' Э ц' і.  р О з н ы й а   дз' Э ц' і   -   а д н О л' к а в ы   с' м' Э х.  с' м' Э х   у   х в' і л' І н ы   з а б А ў   й і   п а ц' Э х. ] Вялікай літарай абазначаны націскныя галосныя.