Помргите пожал,краткий пересказ (8-10 предложений) сказки золотая рыбка на казахском 4 класс

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ертеде бир шал болыпты.Онын еки баласы болыпты.Ол бир куни ауырып калыпты.Ол балык аулауга шыкты.Ол кармагына бир-еки балык тусти.Сосын ол бир кезде алтын балык устап алды.Шал тангалып калады.Сосын алтын балык былай дейди: -Сен мени жиберсен сенин уш тилегинди орындаимын,-деди алтын балык. -Жаксы.Мен саган биринши тилегимди айтам,-деди шал. -Менин биринши балам нын асаудегендеи траулеры болсын,-деди шал. -Ал менин екинши баламнын терендеу колдери болсын,-деди шал. -Менин ушинши тилегим менин деним сау болсын,-деди шал. Алтын балык шалдын барлык телеги орындалып,ал шал балыкты жеберди.