Поработайте в парах. сделайте эти предложения вопросительными и ответьте на вопросы. 1) It is a blue bike 2)Sam is a pilot 3)We are from London 4)They are cute 5)They are cold

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
is it a blue bike? yes it is is Sam a pilot? no ,he isnt a pilot are we from London? yes we are are they cute? yes they are are they cold? no ,they arent