Портфолио по англискому ты хочешь приготовить своё любимое блюдо вечером обсуди что тебе нужно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- I'd like to cook Ukrainian borsch. Can you help me? - Of courde. What can I do for you?- We need pork, beef, sugar beet and potatoes. - Oh, you forgot about tomatoes and cabbage. - Oh, yes! Do we have any carrots, onions and peppers? - We would like to add some beans and parsley. - Don't forget about garlic, fat and.... - Salt!