Посматрите на картинку и напишите который час на английском (сделайте все часы ) да 40 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. It's half past one. 2. It's a quarter to eight. 3. It's ten minutes past eight. 4. It's twenty minutes past nine. 5. It's six minutes to seven. 6. It's half past ten. 7. It's a quarter to six. 8. It's twenty minutes to eight. 9. It's twelve minutes to six. 10. It's half past three.