Посмотрите на картинки. Прочитай предложения. Выбери и обведи нужное слово. This/That is my texbook. This/That is my worbook. These/Thoes are my pensil and pens. This/That is my ruler. These/Thoese are dictionaries. This/that i...

Посмотрите на картинки. Прочитай предложения. Выбери и обведи нужное слово. This/That is my texbook. This/That is my worbook. These/Thoes are my pensil and pens. This/That is my ruler. These/Thoese are dictionaries. This/that is my CD player. Помогите пожалуста мне надо завтра сдавать это задание!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) This 2) This 3) These 4) That 5) These 6) this