ПОСОВЕТУЙ ЧТО НУЖНО ВЗЯТЬ С СОБОЙ В ШКОЛУ ПЕРВО-КЛАССНИКУ (НА АНГЛИСКОМ)5 ПРЕДЛОЖЕНИЙ
Ответ(ы) на вопрос:
You should take paints and an album at Drawing lessons. You should take a pencil, an eraser and a ruler at Maths lessons. You should take a student's book and a pen at Russian lessons. You should take a copy- book at Music lessons. You should take a dictionary at English lessons.