Поставь эти глаголы в окончание ing.ride - watch - eat - play - drive - swim - drink - have - sit - read - do - get - make - study - Listen - Срочно!

Поставь эти глаголы в окончание ing. ride - watch - eat - play - drive - swim - drink - have - sit - read - do - get - make - study - Listen - Срочно!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
riding watching eating playing driving swimming drinking having sitting reading doing getting making studying listening