Поставь слова а правильном порядке и запиши предложения.Прочти you/old/today/are/How? like/too/l/chokolate. eggs/like/l/don`t. is/food/pizza/My/favourite. you/to/birthday/Happy!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. How old are you today? 2. I like chocolate too. 3. I dont like eggs. 4. My favourite food is pizza. 5. Happy birthday to you!