Поставь слова в правильном порядке и запиши предложения.Прочитай.1.very/is/lt/nece.2.my/is/This/bedroom.3.chairs/My/white/are.4.desks/Are/your/green?5.funny/at/elephant/Look/my!6.are/Whose/these/pencils?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It is very nice. This is my bedroom My chairs are white Are your desks green? Look at my funny elephant Whose pensils these?