Поставить слова в правильном порядке и записать предложения : 1) very/is /lt /nice 2)chairs /My/white /are 3)my/is /This /bedroom 4)desks/Are/your /qreen? 5)funny/at/elephant/Look/my! 6)are /Whose/these /pencils?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
it is very nice my chairs are white this is my bedroom are your desks green look at my funny elephant whose are these pencils