Поставити 10 різних типів запитань доречення They released a new comedy film last week.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Всього існує 5 різних типів запитань 1 Did they release a new comedy film last week? 2 Who released a new comedy film last week? 3 They released a new comedy film last week,didnt they? 4 Did they release a new comedy or horror film last week? 5 When did they release a new comedy?