Поставьте глагол-сказуемое предложения в Past Simple Tense (прошедшее простое время), употребляя модальные глаголы can, may, must и их эквиваленты: 1. He may be in the garden, collecting flowers. 2. I can do this experiment mys...

Поставьте глагол-сказуемое предложения в Past Simple Tense (прошедшее простое время), употребляя модальные глаголы can, may, must и их эквиваленты: 1. He may be in the garden, collecting flowers. 2. I can do this experiment myself. 3. You must study biology at the university. пожалуууууйста((((
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. He might be in the garden, collecting flowers. 2. I could do this experiment myself. 3. You had to study biology at the university.