Поставьте глагол в одну из форм настоящего времени to work 1)Alex.......in a shop 2)I ...... only for 3 days this week 3)The radio.......now 4)We......in the garden since morning

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Go 2 Can 3 Work 4 Stay
Гость
1 Alex works in a shop. 2 I have worked only for 3 days this week. 3 The radio is working now. 4 We have been working in the garden since morning.