Поставьте глаголы, данные в скобках в правильную форму. 1) I ( tell) ___ you the answer yesterday. 2) She (answer) ___ the letter on Tuesday. 3) John and David (go) ___ away five minutes ago.4) I (fly) ___ over Loch Ness last w...

Поставьте глаголы, данные в скобках в правильную форму. 1) I ( tell) ___ you the answer yesterday. 2) She (answer) ___ the letter on Tuesday. 3) John and David (go) ___ away five minutes ago.4) I (fly) ___ over Loch Ness last week.5) When he (come) ___? Пожалуйста, это очень срочно.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I told you the answer yesterday. She answered the letter on Tuesday. John and David went away five minutes ago. I flew over Loch Ness last week. When did he come?