Поставьте глаголы, данные в скобках, в соответствующем времени и переведите предложения ( Past Indefinite, Present Indefinite или Future Indefinite). I (to play) chess tomorrow. I (not to go) to the cinema every day. Jane (to ...

Поставьте глаголы, данные в скобках, в соответствующем времени и переведите предложения ( Past Indefinite, Present Indefinite или Future Indefinite). I (to play) chess tomorrow. I (not to go) to the cinema every day. Jane (to be) fond of sport. She (to do) her morning exercises every day. We (not to rest) yesterday. Yesterday we (to wash) his face at 9 o’clock.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I will play chess towmorrow. 2. I don't go to the cinema every day.  3. Jane is found of sport.  4. She do her morning exercises every day.  5. We are not rested yesterday. 6. Yesterday we washed his face at 9 o'clock.