Поставьте глаголы в правильную форму My brother (to go)_______to school by bus.She (to get) ________up at 7 o'clok.She (to do)________her homework at 2 o'clokHe( to live)_______in Minsk.This pupil (to study)______ EnglishThe bo...

Поставьте глаголы в правильную форму My brother (to go)_______to school by bus. She (to get) ________up at 7 o'clok. She (to do)________her homework at 2 o'clok He( to live)_______in Minsk. This pupil (to study)______ English The boy (to do)_________his exercies everu day Остольное задание на фото ,помогите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.goes 2.gets 3.does 4.livs 5.study 6.does 7.whachs 8.shines 9.reads 10.sits 11.sleeps