Поставьте глаголы в present continuous. укажите вспомогательный глагол и окончание -ing смыслового глаголаi/jamp, i/sing, i/draw, he/work, she/listen, it/eat, we/talk, you/look, they/help she/slep

Поставьте глаголы в present continuous. укажите вспомогательный глагол и окончание -ing смыслового глагола i/jamp, i/sing, i/draw, he/work, she/listen, it/eat, we/talk, you/look, they/help she/slep
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am jamping I am sining I am drawing He is working She is listening It is eating We are talking You are looking they are helping She is sleeping