!!Поставьте глаголы в следующих предложениях в форму настоящего перфектного времени They eat - I write - We come - He walks - She wins - You make - They don't eat - I don't write - We don't come - He doesn't walk - She doesn't...

!!Поставьте глаголы в следующих предложениях в форму настоящего перфектного времени They eat - I write - We come - He walks - She wins - You make - They don't eat - I don't write - We don't come - He doesn't walk - She doesn't win - You don't make -
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
если настоящее перфектное время означает present perfect, то: they have eaten i have written we have come he has walked she has won you have made they haven't eaten i haven't written we haven't come he hasn't walked she hasn't won you haven't made